Praha - Řím již od 637 Kč

Aktualizace: 25-11-2019

Navštivte okouzlující Řím s letenkami z Prahy jen za 997 Kč.

Řím nebo i "Věčné město" patří k turisticky nejvyhledávanějším městům na světě. A není se čemu divit, historie antického Říma na vás dýchá na každém kroku a jedním dechem nutno dodat, že právě památky z dob Římské říše jsou dodnes největším lákadlem pro turisty. O památkách a zajímavých místech se můžete dočíst níže.

Dobrou zprávou pro všechny, kteří chtějí Řím navštívit je, že Ryanair připravil opravdu skvělou nabídku. Letenky z Prahy do Říma jen za 637 Kč. Letenky za tuto cenu jsou dostupné ve dvou termínech, 3 a 4 prosince. O takto výhodné letenky bude vysoký zájem a proto doporučujeme neváhat příliš dlouho s rezervací.

Pojďme se podívat na to, co byste při návštěvě Říma určitě neměli vynechat.

Hlavním symbolem města je nepochybně Koloseum. Tato aréna z 1 století byla svědkem mnoha gladiátorských soubojů a atmosféra, kterou při její návštěvě pocítíte je nepopsatelná. Dnes se zde už samozřejmě žádné hry nekonají, mezi turisty je však koloseum stále číslo jedna.

S antickým Římem je spojena i další významná památka, Forum Romanum. Je to původní centrum Říma, ze kterého se zachovaly pouze ruiny v důsledku přírodních katastrof a vpádu barbarů.

Dalším významným místem je Piazza del Campidoglio. Toto náměstí je dílem Michelangela a je zde umístěna scoha Marka Aurelia.

Kromě toho se v Římě nachází také další významné náměstí Pizza Venezia. Turisté sem chodí obdivovat zejména Benátský palác.

Nezapomeňte na to, že v Římě se nachází i nejmenší městský stát Vatikán. Bez ohledu na vyznání, je náměstí Sv. Petra s bazilikou Sv. Petra krásné místo, které se vyplatí navštívit.

V Římě najdete mnohem více míst, které se vyplatí vidět a je jen na vás, které se rozhodnete navštívit. Přejeme vám krásný pobyt. Videoprůvodce naleznete zde.