Praha - Petrohrad jen za 2730 Kč

Aktualizace: 12-11-2019

Letenky do Petrohradu jen za 2730 Kč

Petrohrad je mnohými považován za jedno z nejkrásnějších měst vůbec a popravdě, snad se ani nenajde člověk, kterého by Petrohrad neokouzlil. Město leží na březích řeky Něvy a protože je protkáno vodními kanály, často je nazýváno také jako Benátky severu. Domácí obyvatelé ho však častěji nazývají jako carův sen.

Petrohrad je destinace, kterou bychom každému turistovi doporučili všemi deseti. Výhodou je, že Petrohrad je tradiční destinací pro leteckou společnost SmartWings, což se pozitivně odráží na ceně letenek. Při ceně 2730 Kč je tato severská perla dostupná opravdu pro každého. Navíc jak můžete vidět, letenky za tuto cenu jsou v nabídce skutečně v mnoha termínech.

V Petrohradě je mnoho míst, které stojí za to vidět a jeden víkend vám na prohlídku určitě stačit nebude. Nejdůležitější památkou města je Budova Admirality. Kdysi zde sídlilo ruské námořnictvo a dnes je zde námořní univerzita.

Odtud si zajděte na Palácové náměstí. Toto místo je snad nejkrásnějším náměstím na světě a skutečným srdcem města. Připravte se na to, že zde naleznete velké množství turistů. Náměstí skutečně stojí za to a ten kdo si na něm neudělá fotku, jakoby v Petrohradě ani nebyl.

Dalším skvostem Petrohradu je Petergof. Je to takové petrohradské Versailles, které dal vybudovat Petr Veliký.

Výhodou Petrohradu je, že mnoho památek je viditelných z řeky Něvy a můžete je obdivovat během plavby lodí.

Pokud rádi nakupujete, zamiřte si to na hlavní bulvár města, Něvský prospekt. Nevsky Prospekt je výkladní skříní celého města. Najdete zde množství obchodů, restaurací a kaváren. Připravte se však na to, že ceny jsou zde opravdu vysoké.

Nevynechejte ani návštěvu nejslavnější galerie, Ermitáž. Ermitáž patří k těm nejznámějším galeriím na světě a sbírky jsou zde skutečně bohaté. Pokud byste chtěli obejít všechny exponáty, strávili byste v galerii více než 7 let. Návštěva muzea se skutečně vyplatí.

V Petrohradě najdete ještě mnohem více míst, které se vyplatí vidět. Třeba být připraven na to, že Petrohrad není levný a proto neváhejte využijte naši nabídku letenek abyste co nejvíce ušetřili. Videoprůvodce nejzajímavějšími místy si můžete prohlédnout na tomto odkazu.