Istanbul z Prahy již od 1992 Kč

Aktualizace: 25-07-2019

Letenky do Istanbulu s odletem z Prahy jen za 1992 Kč

Pokud hledáte nejvýhodnější letenky do Istanbulu, máme tu něco právě pro vás. Cena letenky je 1992 Kč s plánovaným odletem v neděli 25.8 o 16.15 z Prahy. Jedná se o přímý let s celkovou délkou letu 2 hodiny a 40 minut. Tuto letenku si pro své pasažéry připravila letecká společnost Pegasus. Pegasus je turecká společnost, která obzvlášť v regionu střední Evropy v posledních letech roste na popularitě.

Společnost Pegasus létá na druhé nejvýznamnější letiště v Istanbulu Sabiha Gökçen. Letiště je s městem dobře spojené autobusovými linkami, takže transport do města není žádný problém. My vám doporučujeme využít linku KM22, kterou se dostanete na stanici M4, odkud budete pokračovat dále do centra města. Je třeba počítat s tím, že cestování veřejnou dopravou zabere více času. Proto pokud vás tlačí čas, můžete na transport z letiště použít soukromého přepravce Havatas.

Pokud je Istanbul vaší cílovou destinací a plánujete zde strávit delší čas, určitě navštivte následující místa:

Hagia Sofia - pravděpodobně nejznámější památka ve městě. Donedávna byla tato monumentální stavba největší katedrálou na světě.

Modrá mešita - Jedna ze dvou hlavních mešit ve městě. Dodnes je mešita funkční a slouží modlitbám. Vstup je proto zdarma.

Palác Topkapi - palác byl ve své době sídlem sultána. Je možné absolvovat prohlídku a obdivovat bohatě vyzdobené interiéry.

Istanbul má velmi bohatou historii a památek, které zde mohou turisté obdivovat najdeme více. Istanbul nabízí ještě mnohem více a nepochybujeme o tom, že toto město na dvou kontinentech vás okouzlí.