Praha - Marrákeš již od 1422 Kč

Aktualizace: 25-09-2019

Letenky z Prahy do Marrákeše již od 1422 Kč

Marrákeš je jedno z nejnavštěvovanějších míst severní Afriky a pokud jste toto město už navštívili určitě se tomu nedivíte. Marrékš totiž patří mezi jedno ze čtyř královských měst Maroka a nachází se zde množství orientálních památek.

Zaujal vás náš stručný úvod o Marrákeši? Pak vás jistě potěší i nabídka letenek, kterou si pro své zákazníky připravil Ryanair. Letenky začínají již na úrovni 1422 Kč, což je na letenky do Afriky skutečně výborná cena. Letí se z Prahy s přestupem v Benátkách.

V případě, že byste měli zájem o přímý let do Marrákeši, jsou v dalších dvou termínech dostupné letenky za 1603 Kč resp 1906 Kč. Celková délka letu je těsně přes 4 hodiny, což je ještě přijatelné i pro rodiny s menšími dětmi.

A které památky byste určitě měli vidět? Jak jsme již zmínili, Marrákeš má bohatou historii, která byla výrazně ovlivněna vládou Saadské dynastie. Právě této dynastii je věnováno monumentální mauzoleum, ve kterém se nachází 66 hrobek členy dynastie.

Dalším významným turistickým místem je Palác Bahia, který patřil vezírovi Bou Ahmedovi. Unikátem paláce jsou jeho bohatě zdobené interiéry.

Pokud rádi navštěvujete muzea, doporučujeme Museum Dar Si Said a Marrakéšského muzeum.

Marrákeš je skutečně kouzelné město a mi věříme, že se vám bude líbit.