Praha - Lisabon jen za 1562 Kč

Aktualizace: 18-11-2019

Poznejte metropoli Portugalska s letenkami od Ryanair za nejlepší ceny.

Naše dnešní nabídka potěší všechny, kteří ať už pracovně nebo jen tak na výlet plánují navštívit hlavní město Portugalska - Lisabon. Ryanair si totiž připravil pro své zákazníky skutečnou cenovou bombu, letenky již od 1562 Kč. Odlet je z Prahy ve středu 11 prosince.

Ve stejný den má Ryanair v nabídce i letenky za 1715 Kč. Obě letenky jsou s jedním přestupem. Výhodou dražších letenek je kratší celkový čas letu, avšak do Lisabonu přiletíte o 19.35. Je tedy na vás, který let více vyhovuje vaším preferencím.

V případě, že byste měli zájem o přímý let, nejvýhodnější letenky nabízí TAP Portugal s cenou 4173 Kč. Tyto letenky jsou dostupné ve dvou termínech.

Lisabon láká každým rokem stále větší množství turistů. Po příchodu do tohoto hlavního města Portugalska okamžitě pochopíte proč. Lisabon v sobě ukrývá jedinečnou atmosféru a mnoho hitorických památek ještě z dob, kdy z místního přístavu vyplouvali slavný mořeplavci. Právě z tohoto zlatého období říše pochází nejvíce památek.

Letiště se nachází nedaleko centra Lisabonu a je s ním dobře spojené metrem. Díky tomu vás transfer z letiště nevyjde draho.

Pokud už budete ve městě, určitě si všimněte typické tramvajové vozy, které jsou jedním ze symbolů Lisabonu. Doporučujeme vám udělat si jízdu linkou 28, která vás proveze po nejdůležitějších památkách. Zároveň je to skvělý zážitek, protože v jiných metropolích Evropy jsou tramvaje spíše raritou.

Největší dominantou města a zároveň památkou, kterou byste neměli vynechat je Hrad svatého Jiří, který byl vybudován jako sídlo Římanů. Hrad je nejnavštěvovanější památkou v Lisabonu i kvůli tomu, že nabízí krásné výhledy na město.

Dalším symbolem města je Katedrála Sé. Svou stavbou velmi připomíná slavnější, pařížský Nortre Damm.

K významným památkám patří ještě i Torre de Belém (pevnost nedaleko přístavu) a Jeronýmský klášter, kde má své místo posledního odpočinku slavný mořeplavec Vasco de Gamma.

Kromě historických památek stojí za zmínku i jedno z největších oceanárií na světě. Oceanárium je domovem pro více než 25 tisíc vodních živočichů. Vstupné je 14 eur, ale rozhodně se vyplatí.

Lisabon je destinace, kterou by měl alespoň jednou navštívit každý vášnivý cestovatel. Věříme, že využijete nabídku našich letenek a zamilujete si Lisabon i vy.