Edinburgh s Ryanair letenkami jen za 2459 Kč

Aktualizace: 18-07-2019

Objevte krásy skotské metropole s letenkami od Ryanair

Ryanair již tradičně nabízí svým pasažérům bezkonkurenční ceny na letenky do Edinburghu. Letenky již za 2459 Kč. Běžná cena letenek do skotské metropole se pohybuje od úrovně 3000 Kč výše. Letenky jsou na přímý let z Prahy, což je výhoda, protože neztratíte žádný čas mezipřistáním.

Nejnavštěvovanějším městem na ostrovech je nepochybně Londýn. Edinburgh stojí tak trochu ve stínu tohoto velkoměsta, ale každý kdo Edinburgh navštívil vám potvrdí, že svou krásou se Londýnu úplně vyrovná. V mnoha časopisech je Edinburgh dokonce považován za nejkrásnější město na ostrovech.

A co všechno můžete v Edinburghu navštívit? Největším symbolem města je nepochybně Edinburgh Castle. Tato monumentální stavba se nachází na kopci nad městem a ve své době byl hrad nedobytnou pevností, která chránila město. Díky poloze je z hradu krásný výhled na město.

Dalším zaujímvým místem je Holyrood. Původně to byl klášter, ale dnes je sídlem monarchie. Turistům doporučujeme absolvovat i prohlídku a ohlédnout si interiér a přilehlý park.

Tyto dvě památky, Holyrood a Edinburgh Castle jsou spojeny tzv. Royal Mile. Ulice je dlouhá jednu míli a nachází se zde množství restaurací a obchodů s různým zbožím. Turisty je toto místo velmi vyhledávané.

Pro ty co rádi navštěvují galerie a muzea, doporučujeme Národní muzeum nebo Národní galerii. V Národním muzeu najdete exponáty mapující historii Skotska a Národní galerie je věnována významným domácím umělcům.

Kromě zmíněných památek nabízí Edinburgh ještě mnoho jiných atrakcí a proto neváhejte a rezervujte letenky ještě dnes.